U përplasën nga treni teksa po kalonin shinat, vdesin 4 persona në Spanjë

Bota

U përplasën nga treni teksa po kalonin shinat, vdesin 4 persona

Katër persona kanë humbur jetën një ditë më parë pasi u goditën nga një lokomotivë pranë Barcelonës teksa po kalonin shinat hekurudhore.

 

Aksidenti ndodhi rreth 20:22 në Montmelo afër kryeqytetit katalanas, kur shtatë persona po kalonin shinat në një vend të ndaluar, raporton Reuters.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Tre persona ndërruan jetë në vendngjarje dhe një i katërt vdiq në spital pasi pësoi një arrest kardio-respirator, sipas Reuters.


Tre të tjerë ndodhen në spital duke marrë ndihmën mjekësore.

ME TE LEXUARAT