Tragjike, 11-vjeçarja gjen të vdekur dy prindërit e sëmurë me Covid

Bota

Tragjike, 11-vjeçarja gjen të vdekur dy prindërit e

Një 11-vjeçare u tmerrua kur zbuloi se të prindërit e saj kishin vdekur nga komplikacionet e Covid-19 në shtëpinë e tyre në Missouri, të enjten e kaluar, sipas autoriteteve. Çifti Mehlville, të dy në të 40-at, ishin zhvendosur në shtëpinë e tyre në St Louis, dhe u gjetën të vdekur në 18 shkurt.

Ndërkohë që policia e St.Louis County nuk e identifikoi çiftin, postimet e mediave sociale nga familjarët dhe miqtë identifikuan çiftin si Gregory dhe Erika Greenman.

Fqinjët shpjeguan për KSDK se ishte vajza e vetme e çiftit, 11-vjeçarja, e cila i zbuloi ata në shtrat. "Të humbasësh te dy prindërit në të njëjtën kohë është tragjike për një 11-vjeçare"-tha fqinji Chuck Duy.

ME TE LEXUARAT