Tmerr në qendrën tregtare, shënohen të shtëna me armë, raportohet për 4 viktima

Bota

Tmerr në qendrën tregtare, shënohen të shtëna me

Katër persona mbetën të vdekur pas të shtënave me armë në një qendër tregtare në Rusi.

Ngjarja ndodhi në qytetin Krymsk, sipas agjencitë shtetërore ruse të lajmeve, duke cituar policinë dhe zyrën e prokurorit.

Agjencia shtetërore e lajmeve TASS raportoi se personi i armatosur që hapi zjarr ishte mes katër të vdekurve.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Sakaq ende nuk dihen detaje sesi ndodhi ngjarja, ndërsa policia ka nisur hetimet.

 

ME TE LEXUARAT