Tjetër sulm në Sidney, agresori qëllon me thikë peshkopin dhe besimtarët në një Kishë

Bota

Tjetër sulm në Sidney, agresori qëllon me thikë peshkopin

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë.

Peshkopi dhe besimtarët u sulmuan me thikë në kishën Christ The Good Shepherd në Ëakeley, pak pas orës 19:00 të së hënës, sipas Metro.co.uk.

Pamjet tregojnë momentin kur një burrë shkon te peshkopi para se ta godasë me thikë në fytyrë dhe në trup.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Peshkopi më vonë u kap duke nga kamerat duke u dërguar në një ambulanca në spital, ndërkohë që thuhet se edhe disa besimtarë janë plagosur me thikë nga sulmuesi. Dyshohet se sulmuesi është bllokuar nga besimtarët dhe nuk po e lejojnë të largohet.

Kjo ngjarje ka ndodhur në më pak se 48 orësh pas goditjes me thikë të shtunën në qendrën tregtare ku mbetën 6 të vdekur dhe disa të plagosur.

 

ME TE LEXUARAT