SHBA/ Përplasi me makinë dhe sulmoi me thikë policët në hyrje të ‘Capitol Hill’, ndërron jetë në spital agresori (VIDEO)

Bota

SHBA/ Përplasi me makinë dhe sulmoi me thikë policët në

Kompleksi i ‘Capitol Hill’ në ShBA u vendos të mbyllej për shkaqe sigurie ditën e sotme, pasi një person tentoi të thyente bllokadën veriore përgjatë ‘Avenue Avenue’.

Agresori pasi përplasi me makinën e tij dy oficerë policie, doli jashtë me një thikë në dorë, ku dhe u neutralizua nga rojet e sigurisë. Mësohet se ai ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra në spital.

Të dy oficerët e plagosur u transportuan me urgjencë në spital, ku dhe po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore jashtë rrezikut për jetën.

ME TE LEXUARAT