Rrëzohet avioni ushtarak në Turqi, detajet e para

Bota

Rrëzohet avioni ushtarak në Turqi, detajet e para

Një avion ushtarak F-5 është rrëzuar të martën në Iconium të Turqisë. Sipas një deklaratë të Ministrisë të mbrojtjes, piloti arriti të shpëtonte.

Konya’da Türk Yıldızlarımıza ait F-5 Eğitim uçağı düşmüştür. Pilotumuzun sağ kurtulmuş olması sevindiricidir. pic.twitter.com/jOybM9u0c1

— Esad Eruyar (@LEEruyar) December 6, 2022

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Sipas informacioneve, motorët e avionit dolën jashtë funksionit pasi u godit nga një shpend.

Piloti ndodhet në spital dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

 

 

ME TE LEXUARAT