Punë nga shtëpia dhe rregulla të tjera, kryeministri anglez zbulon planin e dimrit kundër Covid

Bota

Punë nga shtëpia dhe rregulla të tjera, kryeministri anglez

Boris Johnson zbuloi rregullat e "Planit B" të Covid për Anglinë në një konferencë shtypi nga Downing Street.

Masat parashikojnë se njerëzit duhet të fillojnë të punojnë nga shtëpia aty ku është e nevojshme nga e hëna e javës së ardhshme.

Mbajtja e maskave do të bëhet sërish një pamje më e zakonshme, pasi ambientet publike të mbyllura si kinematë dhe teatrot do të kërkojnë maska ​​nga e premtja.

Një leje për Covid NHS, që vërteton vaksinimin ose një test negativ, do të kërkohet në klubet e natës dhe mjediset e tjera ku mblidhen turma të mëdha prej një jave.

Testimi ditor do të jetë një kërkesë për ata që bien në kontakt me një rast pozitiv me Covid.

ME TE LEXUARAT