Po pastronte pas përmbytjeve, 38-vjeçarin shqiptar në Greqi e zë poshtë makineria, ndërron jetë në vend

Bota

Po pastronte pas përmbytjeve, 38-vjeçarin shqiptar në Greqi e

Dy të vdekur në aksidente pune brenda pak orësh në Greqi, ndërsa Volosi vazhdon të numërojë plagët nga moti i keq vdekjeprurës Daniel.

Në rastin e parë u vra një baba i ri i dy fëmijëve të mitur me origjinë shqiptare dhe në rastin e dytë një punëtor 28-vjeçar.

Siç raporton magnesianews.gr, me gjithë mobilizimin e shpejtë dy personat kanë humbur jetën në çast.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.


Punëtori 38-vjeçar është gjetur i vdekur në Trikeri të Volos. Sipas informacioneve nga mediat vendase, ai ishte duke kryer punë pastrimi pas përmbytjes, kur një makineri e ka zënë dorën e tij, duke bërë që ai të përfshihet dhe të humbasë jetën.

38-vjeçari ishte baba i dy fëmijëve 5 dhe 11 vjeç, me origjinë shqiptare dhe jetonte me familjen në Trikeri.

Pak më vonë, një tjetër aksident industrial ka ndodhur në çelikun e Volos, ku viktima është një 28-vjeçar, i cili merrej me mirëmbajtjen e makinerive.

Sipas magnesianews.gr, 28-vjeçari merrej me mirëmbajtjen e makinerive dhe teksa punonte në një zonë joprodhuese, në rrethana të panjohura, makina ka hyrë në punë duke e plagosur për vdekje. Shkaqet e sakta të aksidentit janë duke u hetuar.

ME TE LEXUARAT