Përplasje fizike në Kuvend, kryeparlamentari dhunohet brutalisht nga deputetët e partisë së tij

Bota

Përplasje fizike në Kuvend, kryeparlamentari dhunohet brutalisht nga

Një përplasje fizike ka ndodhur mes parlamentarëve në Honduras. E gjitha ka ndodhur në ceremoninë e betimit të kryeparlamentarit të ri të përkohshëm, Jorge Calix.

Mediat e huaja kanë publikuar momente nga sulmi që deputetët e partisë së tij i kanë bërë kryeparlamentarit të ri.


Disa deputetë nga e njëjta parti janë ngjitur në podium, duke bërë që situata të dalë nga kontrolli dhe të vijë deri në përplasje fizike.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Në prapavijë dëgjoheshin britma të vazhdueshme” tradhtarë”, duke mos u ditur fillimisht se kujt i referoheshin këto etiketime.

ME TE LEXUARAT