“Origjina e gjithçkaje”, piloti grek që mbyti gruan vizitohet nga i vëllai në burg, çfarë i kërkoi atij

Bota

“Origjina e gjithçkaje”, piloti grek që mbyti gruan

Vëllai i Babis Anagnostopulos, pilotit 32-vjeçar që vrau gruan e tij në shtëpinë e tyre dhe më pas sajoi një grabitje, mbërriti sot në Athinë për ta vizituar atë në qeli.

“Origjina e gjithçkaje”, piloti grek që mbyti gruan

Vëllai i 32-vjeçarit arriti në Athinë nga Alonissos ku ishte në krah të nënës së Carolinës.

Të shtunën pasdite ai i mori të vëllait disa rroba ndërsa piloti i kërkoi një libër.

“Origjina e gjithçkaje”, piloti grek që mbyti gruan

Mediat greke bëjnë me dije se ai kërkoi librin e gjeofizikanit David Begoviç “Origjina e gjithçkaje”, një libër për civilizimin njerëzor nga Big Bengu deri në ditët e sotme.

Policia ka qenë e habitur nga qetësia e madhe që ka treguar 32-vjeçari në qeli. Prej dje ai ka kërkuar vetëm një kartë telefonike për të komunikuar me familjarët e tij.

ME TE LEXUARAT