Lëkundje termeti në Napoli, regjistrohen disa pas-goditje

Bota

Lëkundje termeti në Napoli, regjistrohen disa pas-goditje

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë ditës së sotme në Itali. Tërmeti u regjistrua me magnitudë 3.7 ballë, në zonën Campi Flegrei.

Më pas u regjistruan edhe disa pasgoditje me po të njëjtën magnitudë.

Lëkundjet u ndjenë edhe në komunat Phlegraean, por edhe në lagjet e zonës perëndimore të Napolit, si Bagnoli, Fuorigrotta deri në Vomero dhe Arenella.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Lëkundjet e njëpasnjëshme ka shkaktuar frikë te banorët, ndonëse nuk u raportua për dëme.

Mbrojtja Civile ka qenë në gatishmëri pas ngjarjeve sizmike.

ME TE LEXUARAT