Tërmeti trondit kete shtet, ja sa ishte magnituda

Bota

Tërmeti trondit kete shtet, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Qarkun Saya të Prefekturës Axu në Rajonin Autonom të Xinjiang Uygur, njoftoi Agjencia zyrtare e lajmeve kineze Xinhua, duke cituar Qendrën e Rrjetit Sizmologjik të Kinës .

Thellësia e tërmetit raportohet se ishte 50 kilometra dhe epiqendra e tij ndodhej në një zonë të pabanuar dhe të largët. 

Tërmeti trondit kete shtet, ja sa ishte magnituda

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë edhe në zona të banuara, ku megjithatë nuk raportohet për viktima apo dëme të rënda materiale.

ME TE LEXUARAT