Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet/ Raportohet për... (Epiqendra+Magnituda)

Bota

Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet/ Raportohet për...

Një tërmet i fortë ka goditur mbrëmjen e sotme ishujt Moluças në Indonezinë lindore. Fatmirësisht pavarësisht forcës së madhe goditëse, nuk pati cunami.

Forca e tërmetit ishte me magnitudë 6.1.

Tërmeti ndodhi në orën 22:49 (me orën lokale, ora 19:49 me orën shqiptare), epiqendra ndodhej larg brigjeve dhe kishte një thellësi fokale prej 221 kilometrash.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

 

ME TE LEXUARAT