Harroi kokainën në çantën e shpinës së nipit 4-vjeçar, arrestohet 30-vjeçari

Bota

Harroi kokainën në çantën e shpinës së nipit

Ai u gjend me 100 gramë kokainë në çantën e shpinës dhe vetëm ndërhyrja në kohë e mësuesve dhe karabinierëve parandaloi që të ndodhte një tragjedi.

Në Isola Capo Rizzuto, në provincën e Crotone, një djalë katër vjeçar u gjet duke luajtur, së bashku me disa shoqërues, me një mbështjellës që përmbante drogë. 

Hetimet u përqendruan menjëherë tek të afërmit e fëmijës, duke çuar në arrestimin e dajës, 30-vjeçar, tashmë i njohur për policinë, me akuzën e ndalimit për trafik droge.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Burri është dërguar menjëherë në burg, ku do të qëndrojë pas vërtetimit të masës së ndalimit nga gjyqtari.

Droga ishte sekuestruar menjëherë nga ushtarakët të cilët në të njëjtën kohë kishin kontaktuar shërbimet sociale të Bashkisë për përmbushjen e kompetencës së tyre. 

Rasti u trajtua nga karabinierët vendas, të ndihmuar nga kolegët e kompanisë Crotone, me ndihmën e një qeni nuhatës droge nga Policia e Financës Crotone. 

 

ME TE LEXUARAT