FOTOT/ Erërat e forta ‘fluturojnë’ Papën, rrëzohet në shkallët e avionit

Bota

FOTOT/ Erërat e forta ‘fluturojnë’ Papën,

Papa Françeksu ka pësuar një incident ndërsa ishte duke ngjitur shkallët e avionit në aeroportin “Eleftherios Venizelos”, në Athinë.

FOTOT/ Erërat e forta ‘fluturojnë’ Papën,

Erërat e forta që po frynin sot në zonën e gjerë të aeroportit kanë bërë që Papa të humbasë ekuilibrin dhe të rrëzohet.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

FOTOT/ Erërat e forta ‘fluturojnë’ Papën,

Rrëzimi ishte i lehtë dhe ai u ngrit sërish në këmbë pa u lënduar me ndihmën e një roje sigurie dhe kur mbërriti në hyrje të avionit, përshëndeti me buzëqeshje të pranishmit në eventin e tij zyrtar të lamtumirës.

Një skenë e ngjashme, në të cilën Papa Françesku kishte humbur ekuilibrin, kishte ndodhur shtatorin e kaluar, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara.TCH

ME TE LEXUARAT