Familja u njoftua për vdekjen, mjeku në morg gjen me shenja jete 55-vjeçarin: Gjymtyrët dhe sytë e tij...

Bota

Familja u njoftua për vdekjen, mjeku në morg gjen me shenja jete

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në Australi, ku një 55-vjeçar i cili po transportohej drejt morgut, rezultoi se ishte ende gjallë.

Sipas agjencisë Australiane Business Neës, familja e 55-vjeçarit u informua për vdekjen e tij dhe më pas burri u dërgua në morg. Një ditë më pas shërbimet e dhurimit të organeve, kontaktuan me spitalin për të kërkuar leje për të marrë organet e 55-vjeçarit.

Pasi mjeku shkoi sërish në morg për të parë trupin që e konsideronin të vdekur, pasi hapi zinxhirin e mbajtëses së trupit, pas se një plagë në dorën e tij, gjymtyrët e vendosur ndryshe nga sa i kishte lënë më parë, ndërsa sytë e 55 vjeçarit ishin të hapura. Më pas është konstatuar se ai ishte me shenja jete.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Nënkryetari i Liberalit të WA-së, Libby Mettam, e përshkroi atë që ndodhi si ” thjesht të pafalshme dhe të tmerrshme”, duke i bërë thirrje Komisionit të Krimit dhe Korrupsionit që të nisin një hetim në sistemin shëndetësor të shtetit.

ME TE LEXUARAT