E rrallë, burri fotografon gjarprin blu që zvarritej në verandën e shtëpisë

Bota

E rrallë, burri fotografon gjarprin blu që zvarritej në

Një burrë australian ka shpërndarë një foto të një gjarpri blu “super të rrallë” që ai kapi.

Luke Huntley, i cili drejton një biznes gjarpërinjsh në zonën bregdetare Noosa të Queensland, u ndesh me zvarranikun blu të martën.

I njohur gjithashtu si ‘dendrelaphis punctulata’ , gjarpërinjtë blu janë të pazakontë, sipas Departamentit të Mjedisit dhe Shkencës në Queensland.

Huntley postoi në Facebook se kafsha ishte gjarpri i dytë blu që kishte hasur brenda një jave.

“Me fat”, shkruajti ai.

Ai i tha Newsweek se ishte “shumë e rrallë” që ai të gjente gjarpërinj blu dhe ata ishin “padyshim” më të zakonshëm në verë, sezonin aktual në Australi.

ME TE LEXUARAT