E rënde/ Gjahtari vritet me armë nga qeni i tij, këmbëzën e çiftes e shkeli putra

Bota

E rënde/ Gjahtari vritet me armë nga qeni i tij,

Një person dyshohet se është qëlluar për vdekje nga qeni i tij pasi ishte nisur për një udhëtim gjuetie. Fundjavën e kaluar, babai i ri Ozgur Gevrekoglu kishte qenë në një udhëtim gjuetie me miqtë në Rrafshnaltën Kizlan në Turqi.

Udhëtimi kishte qenë i suksesshëm dhe grupi po bëhej gati për të shkuar në shtëpi kur ndodhi një incident tragjik.

Gevrekoglu dyshohet se ishte duke e futur qenin e tij në makinën e tij në kohën kur u qëllua. Ai ishte bërë baba vetëm 10 ditë para udhëtimit të tij të gjuetisë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Sipas raportimeve, 32-vjeçari kishte lënë një armë të mbushur në makinë dhe qeni i tij preku këmbëzën me putrën e tij, duke bërë që arma të shpërthejë.

Plumbi e goditi Gevrekoglu nga një distancë e afërt, duke e vrarë atë në çast. Ai më pas u dërgua në Spitalin Shtetëror Alacam, përpara se të transferohej në një institucion tjetër.

Mbajtja e një arme gjahu të ruajtur në mënyrën e duhur është absolutisht jetike për sigurinë, sipas Shoqatës Britanike për Qitje dhe Konservim.

Për të parandaluar të shtënat e një arme gjahu, tytat e armës duhen mbajtur poshtë gjithmonë.

ME TE LEXUARAT