E rëndë, grabitet dhe tërhiqet zvarrë katër kilometra me makinë pronari i zdruktharisë

Bota

E rëndë, grabitet dhe tërhiqet zvarrë katër kilometra

Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur mesditën e së premtes kur grabitësit hynë në një kompani me materiale artizanale në zonën e Efkarpia në Selanik, rrëmbyen paratë dhe u larguan me pronarin në makinë.

Sipas asaj që ka raportuar për protothema.gr një dëshmitar okular dhe babai i viktimës, gjithçka ka ndodhur rreth orës dy të pasdites kur njëri nga dy autorët ka hyrë në kompani, ka hyrë në zyrën e kompanisë dhe ka rrëmbyer rreth 500 euro që ndodheshin në zyrë.

Më pas, ai është vënë re nga 33-vjeçari i cili ka tentuar ta kapë dhe ta ndalojë. Sulmuesi e ka goditur me grusht në bark, ndërsa në atë kohë një klient i biznesit ka goditur me shkelma grabitësin dhe e ka hedhur mbi hekura, duke e plagosur në kokë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

E kanë tërhequr zvarrë me derë të hapur për katër kilometra.

“Kostas është shumë i çuditshëm dhe e kapi në kokë, ndërsa ai filloi t’i hidhte paratë në rrugë. Bashkëpunëtori i tyre po e priste jashtë me një makinë Mercedes të zezë dhe i bërtiste “lëre ta marr unë”, me ton imperativ sikur të ishte i Sigurimit.

Kuptuam se diçka nuk shkonte dhe i bërtitëm të largohej. Ky grabitës, i cili ishte kapur nga koka e viktimës, tentoi të futej në makinë nga dera e pasme, Kosta hipi gjysmë në makinë dhe shoferi shtypi gazin dhe e tërhoqi zvarrë me derën e hapur drejt Titanit, katër kilometra larg”, tha ai.

Siç tha ai më pas, 33-vjeçari arriti të arratisej dhe u kthye në biznes. “Më tha se ishte kafshuar nga një në krah dhe e goditi me grusht nga dritarja në brinjë”, tha ai.

Siç përshkroi babai 33-vjeçar dhe pronari i biznesit, djali i tij ndodhej në pjesën e pasme të magazinës dhe po shikonin disa materiale me klientin. Sapo hyri në zyrë për të marrë kusurin për t’ia dhënë, e sheh atë duke gërmuar në arkë.

Ai mori paratë dhe filloi të vraponte ndërsa klienti e goditi dhe e rrëzoi, paratë u shpërndanë, klienti po i merrte dhe djali im e goditi djalin tjetër. Më pas morën djalin tim me vete në makinë, nuk e di si dhe shkuan në Titan.

Nuk e di si u largua, por ai u kthye nga një kalimtar me motor. Ai nuk ka mbetur i lënduar rëndë, vetëm një mavijosje e madhe në krah nga një pickim”, tha babai i viktimës.

Policia e mbërritur në vendngjarje ka tashmë në duar pamjet nga kamerat e sigurisë dhe po kryen kontrollet për identifikimin e personave.

ME TE LEXUARAT