E pazakontë/ Çifti braktis foshnjën në aeroport, nuk do ta besoni arsyen absurde

Bota

E pazakontë/ Çifti braktis foshnjën në aeroport, nuk do ta

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport.

Sipas Daily Mail, një çift thuhet se ka bërë pikërisht këtë. Ai e braktisi fëmijën e tij në sportelin e kontrollit në aeroportin Ben Gurion të Izraelit përpara se të përpiqej të kapte fluturimin për në Bruksel.

Çifti mbërriti në aeroportin e Tel Aviv të martën me pasaportat e tyre belge dhe biletat për fluturimin e Ryanair në kryeqytetin belg, por pa biletë për fëmijën e tyre.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Kur stafi i aeroportit u tha se nuk mund të hipnin pa blerë një biletë për foshnjën, ata thjesht e lanë atë në sportelin e kontrollit dhe vrapuan drejt kontrollit të pasaportave.

Videoja tronditëse që qarkullon në internet tregon momentin kur stafi i aeroportit tmerrohet kur sheh karrocën me fëmijën e braktisur.

Çifti tashmë është arrestuar nga policia.

ME TE LEXUARAT