E frikshme, gruaja pickohet nga akrepi në avion, ndërpritet fluturimi

Bota

E frikshme, gruaja pickohet nga akrepi në avion, ndërpritet fluturimi

Një grua në një aeroplan të Air India u pickua nga një akrep ndërsa po fluturonte nga qyteti i Nagpur në Mumbai.

Fluturimi ndodhi më 23 prill, tha linja ajrore në deklaratën e lëshuar për Press Trust of India, duke e quajtur atë një “incident jashtëzakonisht të rrallë dhe fatkeq”.

Linja ajrore tha se m9 herët ka hasur më parë raste të minjve ose zogjve në fluturime.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Në ulje, pasagjerja në fjalë u ndoq nga mjeku në aeroport dhe më pas u trajtua në spital dhe u lirua. Zyrtarët tanë e shoqëruan pasagjeren në spital dhe i ofruan të gjithë mbështetjen e pasagjeret,” tha një zëdhënës i Air India për Asian News.

Pasi fluturimi u ul në Mumbai, zyrtarët kryen një kontroll në të gjithë aeroplanin, duke gjetur përfundimisht akrepin. Airbus A-319-100 më pas u ajros plotësisht sipas protokollit.

 

ME TE LEXUARAT