Bora mbulon aeroportin e Mynihut, anulohen fluturimet

Bota

Bora mbulon aeroportin e Mynihut, anulohen fluturimet

Skena të pabesueshme nga Aeroporti i Mynih-ut!

Qindra fluturime brenda dhe jashtë Aeroportit Ndërkombëtar të Mynihut (MUC) të

Gjermanisë u anuluan të shtunën për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sipas mediave gjermane, pritet të mos ketë qarkullim ajror së paku deri në orët e para të mëngjesit të së dielës.

Moti i keq ne Gjermani nuk ka prekur vetem aeroportin ne Mynih, ku gjate dites se sotme u raportuan anulime fluturimesh.

Kjo pasi situate e njejte eshte shkaktuar edhe ne stadiumin Allianz Arena.

Ndeshjet e planifikuara nga klubi i Bayern aty, per momentin jane anuluar si pasoje e pranise se debores.

ME TE LEXUARAT