Aksident i rëndë, po ktheheshin nga funerali, vdesin 7 anëtarë të së njëjtës familje

Bota

Aksident i rëndë, po ktheheshin nga funerali, vdesin 7

Një burrë humbi tre breza të familjes së tij pasi ata u përfshinë në një aksident teksa po ktheheshin në shtëpi nga një funeral.

Pedro Clariman, 26 vjeç, u zgjua për të gjetur të vdekur shtatë të afërmit e tij të dashur pas një përplasjeje kokë më kokë në Picton, Zelanda e Re rreth orës 7:30 të mëngjesit të së dielës.

Shtatë anëtarë të familjes vdiqën kur furgoni i tyre u përplas me një gjysmërimorkio gjatë një udhëtimi gjatë natës pasi morën pjesë në një funeral në anën tjetër të ishullit.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Vëllai i Pedro, David tha: “(Vëllai im Pedro) pa trupin e babait tim në rrugë dhe më pas vëllait tim Luie, ai ishte zgjuar dhe më pas u rrëzua – Është thjesht tronditëse.”

Pedro dhe një vëlla tjetër mbijetuan ndërsa partneri i tij, vajza 10 muajshe, mamaja, vëllai, halla, njerku dhe kushëriri vdiqën të gjithë në përplasje.

Pasi dëgjoi lajmin se edhe fëmija dhe partneri i tij ishin mes viktimave, ai mbeti i shokuar, tha David.

David i shpëtoi vdekjes duke zgjedhur të mos merrte pjesë në funeralin sepse vuan nga sëmundja e lëvizjes dhe u rezervua për një turn ku punon në një supermarket afër shtëpisë së tij.

Duke folur me Neë Zealand Herald, David tha: “Është thjesht tronditëse, të ndodhë kaq shpejt.

“Në një mbyllje syri, gjithçka është zhdukur”.

Në ditët pas tragjedisë, David tha se kishte folur me vëllain e tij – i cili mbeti për mrekulli vetëm me lëndime të lehta pas një aksidenti që la furgonin e tyre të thërrmuar dhe shkatërruar.

Pedro ishte në sediljen e shoferit kur familja u largua nga funerali në Christchurch, por kaloi me njerkun Paul pas katër orësh.

ME TE LEXUARAT