Aksident i rëndë! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur

Bota

Aksident i rëndë! Autobusi i shkollës përplaset me

Një autobus shkolle është përfshirë në një aksident të rëndë pranë Cranzahl, një qytet i vogël në Erzgebirgskreis. Sipas mediave gjermane, një nxënës ka vdekur, ndërsa 13 persona të tjerë janë lënduar.

Sipas informacioneve, autobusi i shkollës është përplasur me një automjet të shërbimit dimëror, më pas ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë. Një nxënës humbi jetën në aksident, ndërsa nuk dihet ende mosha e tij.

Ndërkohë, dy të rritur, përfshirë shoferin e autobusit kanë mbetur të lënduar rëndë nga aksidenti.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Njëmbëdhjetë persona të tjerë, dhjetë prej të cilëve ishin fëmijë, pësuan lëndime të lehta.

Në vendngjarje ka një numër masiv shërbimesh emergjente dhe qarkullimi është plotësisht i mbyllur.

“Shkaku i saktë i aksidentit është ende duke u përcaktuar. Operacioni në vendngjarje është ende në vazhdim me shërbime të shumta emergjente”, ka thënë zëdhënësja e policisë.

ME TE LEXUARAT