Sulm me armë në një kishë në SHBA, policia evakuon zonën, vritet agresori

Bota

Sulm me armë në një kishë në SHBA, policia evakuon

Zyrtarët thanë se Departamenti i Policisë së Hjustonit iu përgjigj raporteve për një të shtëna në kishën Lakewood të Pastor Joel Osteen.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme rreth orës 14:24 me orën lokale, tha policia në rrjetin social X.

Sipas informacioneve fillestare, sulmuesi ka mbetur i vrarë dhe nuk ka persona të lënduar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Zëdhënësja e Departamentit të Zjarrfikësve, Marty Black, konfirmoi se departamenti i zjarrfikësve i është përgjigjur të shtënave në kishën e Lakewood.

Makinat e policisë dhe ambulancat mund të shihen para kishës në foto dhe video.

4“Ka një situatë aktive që përfshin të shtëna të shtëna në Lakewood. Policia është në vendngjarje. Këto janë të gjitha informacionet që kemi në këtë moment”, njoftoi kisha në X (Twitter).

Siç shihet në videot e shpërndara në rrjetet sociale, kisha dhe ndërtesat në afërsi janë evakuuar. Në një nga videot, fëmijët mund të shihen duke u kapur për dore dhe duke u larguar nga zona në një kolonë.

 

ME TE LEXUARAT