Zbulimi i ‘shtëpisë së barit’ në Shijak/ Fredi Krasniqi “kyç gojën”, i vëllai rezulton në Itali

Aktualitet

Zbulimi i ‘shtëpisë së barit’ në Shijak/ Fredi

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e Shijakut, ku Policia zbuloi gjatë ditës së djeshme një vilë 4-katëshe ku kultivoheshin bimë narkotike.

Në pranga ra Fredi Krasniqi, ndërsa u shpall në kërkim vëllai i tij, Selman Krasniqi. Burime për mediat bëjnë me dije se ky i fundit sipas sitetmit TIMS rezulton që ndodhet në Itali.

Ndërkohë, gjatë marrjes në pyetje Fredi Krasniqi nuk ka pranuar të flasë, duke refuzuar të tregojë mbi pjestarët e tjerë të përfshirë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

“E mbaj burgun”, mësohet të ketë thënë Fredi Krasniqi para hetuesve.
Megaoperacioni “Krahët e krimit”  zbuloi dje pas një hetimi prej më shumë se tre muaj se në një vilë 4-katëshe kultivohej bimë narkotike. Banesa në pronësi të vëllezërve Fredi dhe Selman Krasniqi, dy katet i kishte për kultivim të lëndëve narkotike.

Gjatë kontrollit në këto dy kate, u gjetën dhe u sekuestruan 444 bimë narkotike kanabis, 222 llamba elektrike dhe pajisje të tjera që shërbenin për kultivimin e bimëve narkotike.

Ndërkohë në një ambient me mur të dyfishtë policia ka gjetur një arsenal armësh konkretisht 10 kallashnikovë, 1 pushkë, 1 automatik shars, granata dore, një hark luftarak, një jelek antiplumb, një palë dylbi dhe municion luftarak që u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Hetuesit kanë dyshime të forta se pas këtij aktiviteti është i përfshirë një grup i strukturuar kriminal që operon në këtë zonë. Mësohet se janë të paktën 6 persona të tjerë të përfshirë në këtë grup, të cilët po mbahen në vëzhgim, identiteti i të cilëve mbahet i fshehtë për shkak të hetimeve.

ME TE LEXUARAT