Zbardhet Gramshi, bien reshjet e para të dëborës

Aktualitet

Zbardhet Gramshi, bien reshjet e para të dëborës

Ulja e temperaturave në fundjavë ka sjellë edhe reshjet e para të dëborës në disa zona të vendit.

Pas Korçës, edhe Gramsh u zbardh sot nga dëbora në fshatin Rovje në lartësinë mbi 1450 metra mbi nivelin e detit.

Fshati i cili gëzon bukuri të rralla natyrore nuk mundi të futej në projektin e njëqind fshatrave për zhvillimin e turizmit malor nga qeveria.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Kjo për shkak të mungesës së infrastrukturës rrugore dhe mungesës së investimeve në njësitë tregtare.

ME TE LEXUARAT