Vrasja për hakmarrje, vëllai i Halim Xhezos që vdiq sot, vrau biznesmenin Arben Beqiraj tre vite më parë

Aktualitet

Vrasja për hakmarrje, vëllai i Halim Xhezos që vdiq sot, vrau

Duket se pista kryesore e atentatit të sotëm me dy viktima në Vlorë është hakmarrja, nga një ngjarje e ndodhur tre vite më parë.

Shpati Lena dhe Halim Xhezo u egzekutuan sot me breshëri plumash.

Ndërsa vëllai i këtij të fundit vrau biznesmenin Arben Beqiraj më 5 gusht 2019.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Arben Beqiraj, u plagos pasditen e 5 gushtit dhe vdiq pas atentatit me armë në lokalin e tij në zonën e plazhit të vjetër.

Eduart Xhezo i cili ishte dënuar më herët për disa vepra penale, e vrau pas një konflikti për shkak të zhurmës së një kali i cili ka kaluar mes plazhistëve të administruar nga Arben Beqiraj./ Top Channel

ME TE LEXUARAT