VIDEO/ Spektakël në lagunën e Nartës, pas shumë vitesh shfaqen mbi 200 pelikanë kaçurrel

Aktualitet

VIDEO/ Spektakël në lagunën e Nartës, pas shumë vitesh

Mbi 200 peilkanë kaçurrel janë shfaqur mbi lagunën e Nartës, duke dhuruar një spektakël të vërtetë, siç mund ta shihni dhe në pamjet e mëposhtme.

Sipas ekspertëve, një numër kaq i madh pelikanësh kaçurrel nuk ishte shfaqur prej shumë vitesh mbi Lagunën e Nartës.

https://www.cdnimpuls.com/video/632e00ef4fc99.mp4

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Të gjithë janë pelikanë kaçurrel, ndërsa Flamingo ka rreth 4mijë qe nuk largohen nga Laguna dhe shtohen çdo vit.

ME TE LEXUARAT