Vajzat e showbizit në telefonin e kapove të krimit?! Reagon gazetari Artan Hoxha: Ja e vërteta

Aktualitet

Vajzat e showbizit në telefonin e kapove të krimit?! Reagon gazetari

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar ne lidhje me lajmet e publikuara ditet e fundit qe pretenduan se video te vajzave te showbizit dhe te televizionit jane gjetur ne telefonat e personave te arrestuar per vepra te renda penale.

Sipas nje analisti qe shfaqet ne studio televizive, video te nje drejtueseje emisioni jane gjetur ne nje telefon qe pretendohet se i perket Ervis Martinajt.

Vajzat e showbizit në telefonin e kapove të krimit?! Reagon gazetari

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Por gazetari Hoxha, thote se ka disa gjera qe nuk shkojne ne keto pretendime. 

Postimi i gazetarit:  

Aplikacioni i kriptuar SkyeCC, nuk perdorte video.
Nje lajm i bujshem u shpernda dje ne mbremje.

U tha se, SPAK ka çkoduar telefonin me programin e kriptuar skyeCC, te nje personazhi te rendesishem te krimit te organizuar.

Brenda ketij telefoni jane gjetur video te personazheve shume te njohur te televizioneve shqiptare dhe showbizz.

U aludua se behet fjale per telefonat e nje personazhi shume te njohur, i cili rezulton i zhdukur, duke patur parasysh Ervis Martinajn.

Nje sugjerim,

se pari: Telefonat qe kane perdorur aplikacionin e kriptuar skyeCC, nuk mund te perdornin komunikim ne video, madje nuk mund te benin transferim videosh nga nje telefon ne tjetrin.
Pra, keto video qe aludohet se jane gjetur ne telefonin skyeCC, thjeshte nuk mund te gjenden ne keto lloj paisjesh, pasi ky aplikacion nuk e lejonte perdorimin apo transferimin e video-ve.

Se dyti: Keto video nuk ka mundesi te kene “rrjedhur” nga zyrat e SPAK apo nga oficeret e BKH-se, pasi hetimin per zhdukjen e Martinajt po e kryen prokuroria e Kurbinit dhe telefonat e personazhit ne fjale behet me dije se jane dorezuar aty nga te aferm te viktimes.
Jeta vazhdon….

ME TE LEXUARAT