"U qëllua në lokal", policia flet për ngjarjen në Korcë, iku autori

Aktualitet

"U qëllua në lokal", policia flet për ngjarjen në

Policia e Korces ka dhene detaje per ngjarjen e ndodhur mbremjen e te dieles ne kete qytet.

Behet me dije se nje 53 vjecar ka mbetur i plagosur ndersa paraprakisht, ne njoftim theksohet  ai eshte qelluar ne nje lokal.

Nuk ka asnje informacion nga policia ne lidhje me autorin e krimit.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 18.09.2022, rreth orës 20:20, në Spitalin e Korçës është paraqitur i dëmtuar në këmbë, dyshohet me armë zjarri shtetasi Romeo Berberi, rreth 53 vjeç, banues në Korçë, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga të dhënat e para dyshohet se ngjarja ka ndodhur në një lokal, në lagjen nr. 16, Korçë.

Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

ME TE LEXUARAT