“U kërkoj falje fëmijëve të mi”! Masakroi gruan me thikë, Petrit Mamaj pranon autorësinë

Aktualitet

“U kërkoj falje fëmijëve të mi”! Masakroi gruan

Përfundojnë hetimet për vrasjen e Valdete Mamaj në Fier në shkurtin e këtij viti nga bashkëshorti i saj Petrit Mamaj. Dosja në ngarkim të autorit për këtë ngjarje do të dërgohet për gjykim. Rasti u paraqit si vetëvrasje, por vetë Mamaj ka pranuar autorësinë e krimit të rëndë. Autori rrezikon të dënohet jo më pak se 20 vite burg.

"U pendova për çfarë kisha bërë. Pas ngjarjes, unë dola nga shtëpia, ku derën e jashtme e mbylla nga jashtë, vajta në këmbë në restorant afër Gjendjes Civile për të ngrënë mëngjes dhe më pas jam kthyer po në këmbë në shtëpinë time.

Me të mbërritur në shtëpi, u pendova për çfarë kisha bërë dhe kam njoftuar në telefon tim vëlla i cili jeton disa shtëpi më tutje në lagjen ku banoj, dhe kur ai erdhi në shtëpinë time, i thashë që Valdetja ka vrarë veten.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Më pas, vëllai im G.M ka njoftuar policinë. Deklaroi edhe një herë se për vrasjen e bashkëshortes time Valdete Mamaj unë ndihem i penduar dhe u kërkoj falje fëmijëve të mi", tha Petrit Mamaj para hetuesëve.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 8 shkurt të këtij viti. Valdete Mamaj fillimisht u raportua nga Policia se kishte vrarë veten. Më pas u zbulua se personi që kishte raportuar në policinë e Fierit ishte bashkëshorti i saj Petrit Mamaj.

56-vjeçari tregoi se e kishte gjetur gruan të pajetë në shtëpinë e tyre pasi ishte kthyer nga një shëtitje. Por, duke parë 6 plagët në trupin e së ndjerës, u hodh poshtë pista e vetëvrasjes.

Gjithashtu “dëshmi” e krimit ishin edhe disa gërvishtje në trupin e 56-vjeçarit të shkaktuara nga viktima gjatë sulmit. I zënë ngushtë, Petrit Mamaj pranoi krimin duke pretenduar se e kishte masakruar të shoqen për xhelozi pasi dyshonte se e tradhtonte.

ME TE LEXUARAT