Tritol në derë Armand Dukës, reagon Lulzim Basha

Aktualitet

Tritol në derë Armand Dukës, reagon Lulzim Basha

Lulzim Basha ka reaguar ne lidhje me shperthimin e ndodhur ne banesen e Armand Dukes mbremjen e sotme ne Durres.

SIpas kreut te PD, pushteti i korruptuar i mazhorances aktuale po synon te marre nen kontroll Federaten Shqiptare te Futbollit.

"Zhvillimet rreth FSHF-së, tregojnë edhe njëherë degradimin e një pushteti të korruptuar që qëllim të vetëm ka zaptimin me çdo mjet, të çdo institucioni", shkruan Basha.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Tritol në derë Armand Dukës, reagon Lulzim Basha

Sipas postimit te tij ne Twitter: Strategjia e tensionit e shpalosur ditën e sotme, që kulmoi me eksplozivin e vendosur këtë mbrëmje në banesën e familjes Duka, duhet të ndërpritet me urgjencë dhe drejtësia të mos qëndrojë duarkryq.

Shperthimi i forte ne lagjen nr.4 ne Durres ka ndodhur mbremjen e sotme nderkohe qe pak monuta me vone eshte pare mberritja e Dukes dhe personave te tjere ne vendin e ngjarjes.

Sipas policise, dyshohet se objekti shperthyes ka qene i vendosur ne shkallet e portes hyrese te baneses se kreut te FSHF./lajmifundit.al

 

ME TE LEXUARAT