Temperatura deri në -18, reagon Mbrojtja Civile, ja kur pritet kulmi i të ftohtit

Aktualitet

Temperatura deri në -18, reagon Mbrojtja Civile, ja kur pritet kulmi i

Ministri i mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë një postim në rrjetet sociale, per të informuar lidhur me kushtet e motit qe priten te perkeqesohen.

Postimi i plote:

Siç raportojnë edhe meteorologët, pritet që ditët në vazhdim temperaturat në Shqipëri të zbresin deri në -18 gradë Celsius në zona si Bulqiza apo Puka, ndërsa termometri në Tiranë pritet të zbresë deri në -8 gradë Celsius, afër zeros edhe në zonat bregdetare si Durrësi, ndërsa në Vlorë priten temperature deri në -1 gradë Celsius.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kulmi i temperaturave të ulta pritet të jetë dita e hënë.
Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile është në gatishmëri dhe në kontakt të vazhdueshëm me të gjitha njësitë vendore.
Për të shmangur situata të rënda, ndiqni të gjitha këshillat e shtabeve të emergjencave në bashkitë e vendbanimit tuaj.

ME TE LEXUARAT