“Sytë” e krimit/ Ja se si kamerat i shërbyen vrasësve për të ndjekur lëvizjet e Brilant Martinajt para atentatit

Aktualitet

“Sytë” e krimit/ Ja se si kamerat i shërbyen vrasësve

Prej disa ditësh, policia e shtetit ka ndërmarrë një operacion për çmontimin e kamerave të vendosura në mënyrë të paligjshme në disa qytete të Shqipërisë.

Sipas uniformave blu, këto kamera përdoreshin nga bandat për të vëzhguar lëvizjet e armiqve të tyre dhe të policisë.

Një prej rasteve ku janë përdorur këto kamera është dhe vrasja e trefishtë që ndodhi në mbikalimin e Fushë-Krujës, ku u vranë Brilant Martinaj, Diklen Vata dhe Besmir Hoxha.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Mësohet se autorët kanë vëzhguar përmes kamerave “spiune”, lëvizjet e tre të rinjve në Tiranë, përpara se t’i viheshin në ndjekje me automjet, e më pas ti ekzekutonin me breshëri plumbash.

 

ME TE LEXUARAT