Shtyhet dërgesa e Pfizer, kur do të vijnë mbi 15 mijë dozat e radhës

Aktualitet

Shtyhet dërgesa e Pfizer, kur do të vijnë mbi 15 mijë dozat 15 mijë e 210 dozat e radhës nga Pfizer do të mbërrijnë në Shqipëri të martën. Lajmin e ka bërë me dije Ministria e Shëndetësisë me anë të një njoftimi për shtyp.

MSH thekson se njoftimi është bërë nga autoriteti përgjegjës për transportin e sigurtë të vaksinës.

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale informon se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë ditën e martë në Shqipëri.


Sapo kemi marrë njoftim nga kompania dhe autoriteti përgjegjës për transportin e sigurt të vaksinës, se sasia e vaksinave Pfizer, e konfirmuar për të mbërritur mbrëmjen e sotme, shtyhet me 24 orë. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale do t’ju mbajë të informuar për çdo zhvillim lidhur me mbërritjen e vaksinave në vendin tonë ndërkohë që informon qytetarët se procesi i vaksinimeve po vijon sipas planit ne qendrat e vaksinimit te përqëndruar, me vaksinimin e personelit shëndetësor dhe grupmoshën +80 vjeç, sipas fashave të përcaktuara”, thuhet në njoftim.

ME TE LEXUARAT