Shtrëngata në disa qytete, parashikimi i motit për ditën e sotme

Aktualitet

Shtrëngata në disa qytete, parashikimi i motit për ditën e

Sipas meterologeve, diten e sotme priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër, Kukës, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër, ndërsa në qarqet e tjerë reshje të dobëta deri lokalisht mesatare.

Në qarqet Shkodër, Kukës, Tiranë, Elbasan, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër reshjet pritet të shoqërohen me shtrëngata.

Në Veri të vendit, në lartësitë mbi 900 m nga niveli i detit reshjet do të jenë në formë dëbore.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 10 / 13 °C , në vendet e ulëta: 8 / 13 °C dhe në vendet malore: 3 / 10 °C.

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë, kryesisht në bregdet.

ME TE LEXUARAT