Shqiptari theret me thikë në mes të ditës në qendër të Barcelonës

Aktualitet

Shqiptari theret me thikë në mes të ditës në

Një shtetas shqiptar eshte plagosur me thikë gjatë një sulmi që qendër të Barcelonës. Ngjarja ndodhi të premten rreth orës 12:30 në rrugën ‘Consolat del Mar’ në kryeqytetin spanjoll.

Mediat e vendit raportojnë se bëhet fjalë për një ngjarje të dhunshme, ndërsa nuk bëjnë të ditur identitetin e shqiptarit.

Ky i fundit u transportua me urgjencë në spital, ndërsa mundi t’i mbijetonte plagëve të marrë, ndërkohë që u transferua në një tjetër qendër të kujdesit shëndetësor.


Deri tani nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me ngjarjen, ndërsa policia po heton për identifikimin dhe kapjen e autorit.

ME TE LEXUARAT