Shpërthimi në Lushnje, kush është viktima (Emri)

Aktualitet

Shpërthimi në Lushnje, kush është viktima (Emri)

Roland Hoxha është personi që mbeti i vdekur nga shpërthimi në një magazinë në Lushnjë.

Shpërthimi i fuqishëm ka ndodhur këtë pasdite në magazinë e një kompanie ndërtimi.

Bilanci paraprak flet për një viktimë dhe tre persona të plagosur rëndë, mes tyre dhe deputeti socialist Bujar Çela.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Personat e plagosur, sipas burimeve mjekësore, kanë djegie të rënda dhe pritet të transportohen nga spitali i Lushnjes drejt “Traumës” në Tiranë.

Dyshimet e para për ngjarjen janë se shpërthimi ka ndodhur për shkak të kontaktit që një vinç ka pasur me linjën e tensionit të lartë.

Biznesi ku ka ndodhur ngjarja dyshohet të jetë në pronësi të deputetit, megjithatë informacionet janë paraprake.

ME TE LEXUARAT