Samiti i BE dhe protesta, Tirana nën vëzhgimin e snajperave

Aktualitet

Samiti i BE dhe protesta, Tirana nën vëzhgimin e snajperave

Samiti i vendeve te BE me ato te Ballkanit po mbahet ne Tirane nen masa te forta sigurie.

Samiti i BE dhe protesta, Tirana nën vëzhgimin e snajperave

Pervec bllokimit te qarkullimit ne rruget e Tiranes, dhe pranise se madhe te efektivave te policise ne terren, gjithcka po vezhgohet edhe nga ajri.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Samiti i BE dhe protesta, Tirana nën vëzhgimin e snajperave

Helikopteret e forcave te ushtrise kane patrulluar mbi Tirane per disa ore diten e sotme, ndersa ne ndertesen e Universitetit te Tiranes, tek Politekniku, jane vendosur forcat speciale te policise. 

Fotot tregojne skuadren e snajpereve qe vezhgon levizjet ne bulevardin qendror te Tiranes dhe sheshin "Nene Tereza" qe eshte edhe zona qendrore e samitit te BE me vendet e Ballkanit.

Krahas kesaj ngjarje me rendesi politike, opozita ka njoftuar se sot do te protestoje ne Bulevard per ti treguar botes aspektet negative te qeverisjes se Edi Rames./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT