Rrëzohet autobusi në një greminë në Peru, humbin jetën 24 pasagjerë

Aktualitet

Rrëzohet autobusi në një greminë në Peru, humbin
Të paktën 24 persona u vranë gjatë natës në Peru kur autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga kursi i tij dhe u zhyt në një përrua rreth 200 metra poshtë. Një zëdhënëse e kompanisë së operimit të autobusit tha për mediat nga një spital në Ayacucho se të paktën 24 persona kishin vdekur. 

“Jemi thellësisht të pikëlluar nga aksidenti... deri tani e dimë se janë 24 të vdekur”, tha ajo.

Shërbimi i Mbikëqyrjes së Transportit Peruan (SUTRAN) konfirmoi aksidentin në një deklaratë, pa specifikuar numrin e të vdekurve apo të plagosurve. SUTRAN theksoi se autobusi po udhëtonte në Ande, nga Ayacucho për në qytetin Huancayo.

 

ME TE LEXUARAT