Reshje shiu e bore, parashikimi i motit për ditën e sotme

Aktualitet

Reshje shiu e bore, parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas meterologeve, ditën e sotme parashikohet një mot me reshje të dobëta në të gjitha qarqet.

Në Veri të vendit, në lartësitë mbi 900 m nga niveli i detit reshjet do të jenë në formë dëbore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 8 / 15 °C , në vendet e ulëta: 6 / 14 °C dhe në vendet malore: 1 / 10 °C.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

ME TE LEXUARAT