Reshje intensive shiu/ Qarqet ku rrezikohet të ketë përmbytje

Aktualitet

Reshje intensive shiu/ Qarqet ku rrezikohet të ketë përmbytje

Vendi është përfshirë nga reshje të dendura shiu këtë të martë.

E njëjta situatë pritet të vijojë dhe ditën e sesërme.

Ditën mërkurë, datë 29 priten reshje të shumëta intensive në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Elbasan.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Si rezultat i reshjeve të shumëta të shiut këto qarqe rrezikohen nga përmbytjet.

Gjithashtu në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër priten reshje mesatare që do të shoqërohen me shtrëngata.

Në pjesës tjetër të qarqeve reshjet priten të dobëta deri lokalisht mesatare.

ME TE LEXUARAT