Rëndohet bilanci nga shpërthimi në Lushnje, shkon në tetë numri i të plagosurve

Aktualitet

Rëndohet bilanci nga shpërthimi në Lushnje, shkon në

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga shpërthimi që ndodhi pasditen e sotme në një fabrikë në Lushnje.

Ngjarja ndodhi tek rrethrrotullimi i Plastmasit ku gjatë punës në fabrikë, një vinçier ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka pasur një shpërthim të fuqishëm duke i marrë jetën një personi dhe duke plagosur disa të tjerë.

Nga raportimet e deritanishme thuhet se numri i personave të plagosur ka shkuar në 8, me të cilëve dhe deputeti socialist Bujar Çela.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ky i fundit mësohet se është futur në sallën e operacionit dhe raportohet në gjendje të rëndë.

ME TE LEXUARAT