Qafë Murriz, mbetën të bllokuar në makinë, shpëtohen dy fëmijë me prindërit

Aktualitet

Qafë Murriz, mbetën të bllokuar në makinë,

Dy fëmijë dhe prindërit e tyre janë shpëtuar në aksin rrugor Qafë Murrizë, pasi mbetën të bllokuar në automjet.

Policia Rrugore e Dibrës pas marrjes së njoftimit kanë arritur të nxjerrin nga aty familjen, e më pas i kanë transportuar me makinën e një punonjësi policie.

Nga ana tjetër uniformat blu njoftojnë se me automjete të posaçme po mundësojnë evakuimin e pasagjerëve që ndodhen të bllokuar në automjete në akset e bllokuara.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës, Bypass-i në Qafë Murrizë vijon të jetë i bllokuar, ndërkohë që borëpastrueset vijojnë punën për të bërë të mundur hapjen e rrugës.

Policia e Dibrës përgjatë ditës së sotme ka bërë thirrje që drejtuesit e automjeteve të përdorin aksin rrugor Klos-Burrel-Ulëz.

Ndër të tjera ata vijojnë të bëjnë thirrje që shoferët të shmangin qarkullimin në Rrugën e Arbrit, deri sa të ketë një njoftim zyrtar për hapjen e plotë të këtij aksi.

Gjithashtu, nisur nga fakti se në të gjitha akset rrugore ka prezencë të madhe të lagështirës dhe kufizimi i shikueshmërisë për shkak të errësirës e rrit rrezikun për përfshirje në ngjarje rrugore, autoritetet apelon që qytetarët të kenë kujdes, të ruajnë distancën dhe në rast nevoje të telefonojnë në numrin pa pagesë 112.

ME TE LEXUARAT