Punësoi dy indianë dhe nuk u dha rrogën, e pëson biznesmeni shqiptar

Aktualitet

Punësoi dy indianë dhe nuk u dha rrogën, e pëson biznesmeni

Një biznesmen në Gjirokastër është proceduar penalisht, pasi është kallëzuar penalisht nga dy shtetas indiane.

Burimet bëjnë me dije se dy shtetasit indianë, pretendojnë se prej disa muajsh punojnë në pikën e skrapit, në pronësi të A. Sh., 46 vjeç, por nuk kanë marrë rrogën.

Për këtë arsye, kanë nisur hetimet për biznesmenin deri në sqarimin e rrethanave.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT