Polici u vetëvra në Lezhë, zbulohet shkaku

Aktualitet

Polici u vetëvra në Lezhë, zbulohet shkaku

Policia shpjegoi ngjarjen e ndodhur ne Lezhe ku efektivi i rendit u gjet pa jete ne banesen e tij.

Sipas njoftimit, polici dyshohet se ka vrare veten pasi vuante nga nje semundje e rende.

Lezhë/Informacion paraprak

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Rreth orës 17;50, në fshatin Spiten, Lezhë, dyshohet se në kushte të rënduara psikologjike pasi kishte mësuar se vuante nga një sëmundje e rëndë, në oborrin e banesës së tij, është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë (armën e shërbimit), punonjësi i Policisë, shtetasi Gj. L., 64 vjeç, personel i D.V.P Lezhë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po kryen veprimet e para hetimore.

ME TE LEXUARAT