Çpo ndodh në shkallët e stadiumit, tifozi i Romës e pëson keq nga holandezët

Aktualitet

Çpo ndodh në shkallët e stadiumit, tifozi i Romës e

Perplasjet kane qene te vazhdueshme sot ne Tirane.

Një përplasje mes tifozëve është regjistruar në katin e dytë të tribunës ku ndodhen tifozët e Fejnordit.

Një nga tifozët e Romës ka “ngatërruar” vendin dhe  është gjendur para holandezëve.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kjo ka shkaktuar edhe tension dhe shtyrje në stadium.

Është dashur ndërhyrja e forcave të sigurisë, që tifozi të nxirrej jashtë kësaj zone të nxehtë, për të shmangur një përplasje akoma më të rëndë, që do ia prishte bukurinë kësaj mbrëmje të magjishme.

Tifozi i Romes eshte larguar mes shtyerjeve dhe ofendimeve nga aty dhe ka shkuar ne vendin e vete.

 

ME TE LEXUARAT