Pas veriut, bora nis dhe në juglindje, zbardhet Dardha dhe Voskopoja

Aktualitet

Pas veriut, bora nis dhe në juglindje, zbardhet Dardha dhe Voskopoja

Reshjet e dëborës kanë nisur edhe në juglindje të vendit. Reshje bore ka në zonën e Dardhës dhe në atë të Voskopojës.

Sipas informacioneve, reshjet janë regjistruar në lartësitë mbi 1000 m.

Aktualisht ka reshje me intensitet deri në mesatar, ndërsa mjetet borëpastruese kanë zbritur në terren për pastrim dhe kriposje të rrugëve me qëllim qarkullimin sa më normal të automjeteve.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Deri në këto momente nuk janë regjistruar problematika as me energjinë elektrike.

 

ME TE LEXUARAT