“Partizani”/ Ndërtuesi dhe bashkëpunëtori i Jamarbër Malltezit në SPAK, kyç gojën para gazetarëve

Aktualitet

“Partizani”/ Ndërtuesi dhe bashkëpunëtori i

Biznesmeni, Fatmir Bektashi është paraqitur këtë të hënë në Prokurorinë e Posaçme. Ai është në hetim lidhur me privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”. Ashtu siç herët e kaluara, ndërtuesi dhe bashkëpunëtori i Jamambër Malltezit ka kyçur gojën para gazetarëve.

 Po ashtu, këtë të hënë pritet të mbahet edhe seanca gjyqësore për ish-kryeministrin, Sali Berisha, por ai ka zgjedhur të mos paraqitet në SPAK.

Nga ana tjetër, dhëndrit i tij, Jamambër Malltezi ka kërkuar shuarje të masës së sigurisë ndaj tij.

ME TE LEXUARAT